Main Calendar
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
9:45 am: The Lighthouse Chapel
10:00 am: Bethel Church
1:00 pm: Demis
30
5:30 pm: Special Olympics
31
4:00 pm: Reeves-Abdallah
6:00 pm: Bethel Church
1
9:45 am: The Lighthouse Chapel
10:00 am: Bethel Church
1:00 pm: Demis
2
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:30 pm: LEGO Robotics Club
6:00 pm: Triumphfit Bootcamp: Session IV
3
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: On the Move : Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
4:15 pm: Creative Dance: Session III
more...
4
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
10:00 am: Tai Chi for Health - TCA 1: Session II
11:00 am: Tai Chi for Health - TCA 2: Session II
2:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:30 pm: Washington State University
more...
5
8:00 am: Columbia Wellness
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: On the Move : Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
more...
6
8:00 am: Holiday Bazaar
10:00 am: Tai Chi for Health - TCA 1: Session II
11:00 am: Tai Chi for Health - TCA 2: Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
6:30 pm: Bethel Church
7
8:00 am: Holiday Bazaar
2:00 pm: Social Club
3:00 pm: LCOH
8
9:45 am: The Lighthouse Chapel
10:00 am: Bethel Church
1:00 pm: Demis
9
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:30 pm: LEGO Robotics Club
6:00 pm: Triumphfit Bootcamp: Session IV
10
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: On the Move : Session II
10:00 am: Botero
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
more...
11
9:00 am: Columbia Wellness
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
10:00 am: Tai Chi for Health - TCA 1: Session II
11:00 am: Tai Chi for Health - TCA 2: Session II
2:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
more...
12
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: On the Move : Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:15 pm: Line Dancing - Ultra Beginner: Session II
more...
13
8:00 am: Isenhart
10:00 am: Tai Chi for Health - TCA 1: Session II
11:00 am: Tai Chi for Health - TCA 2: Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
6:30 pm: Bethel Church
14
8:00 am: Isenhart
8:00 am: Maine
2:00 pm: Social Club
5:30 pm: Penta
15
9:45 am: The Lighthouse Chapel
10:00 am: Bethel Church
1:00 pm: Demis
16
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:30 pm: LEGO Robotics Club
17
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: McDonald
9:00 am: On the Move : Session II
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
more...
18
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:30 am: Karry Williquette
2:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
4:30 pm: RAL Basketball Meeting
5:30 pm: Special Olympics
more...
19
8:00 am: Pound Fitness: Session II
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 4
9:00 am: On the Move : Session II
10:30 am: Tots & Tales: Session IV (A) - Bear Stays Up for Christmas
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
20
9:30 am: Karry Williquette
1:00 pm: Tots & Tales: Session IV (B) - Bear Stays Up for Christmas
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
6:30 pm: Bethel Church
6:30 pm: Schatzel
21
1:00 pm: Longview Pentecostal Church
1:00 pm: Social Club Dance
5:00 pm: Reilly
5:30 pm: RAINS
22
9:45 am: The Lighthouse Chapel
10:00 am: Bethel Church
1:00 pm: Demis
23
11:00 am: Cowlitz Indian Tribe
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
5:30 pm: Special Olympics
24
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
3:00 pm: Plampin
25
1:00 pm: Demis
1:00 pm: Johanson
2:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
26
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
27
3:00 pm: Blvd Teen Program: Monday-Friday
3:00 pm: Harada
6:30 pm: Bethel Church
28